Huvudkontor 

Box 800
Pukebergarnas väg
382 28 Nybro, Sweden
0481 800 00
 info@zero.se

pg-2017.jpg

Per Gill

VD, Exportchef

0481-800 53
per@zero.se

tg-2017.jpg

Thomas Gill

Design-/Produktutvecklingschef

0481-800 40
thomas.gill@zero.se

Thomas Andersson

Godkänningar, ljuslabb

0481-800 44
thomas.andersson@zero.se

ana-2017.jpg

Anna Gill

Innesäljare Sverige, ordermottagare

0481 800 20
anna.gill@zero.se

ag-2017.jpg

Anette Gill

Ekonomi

0481-800 20
anette.gill@zero.se

IMG_3121.jpg

Elton John

Reception

0481-800 00
rocketman@zero.se

Elvira Hagberg

Export säljare, Teknisk support

0481-800 56
elvira.hagberg@zero.se

rk-2017.jpg

Reine Kjellin

Konstruktion

0481-800 55
reine.kjellin@zero.se

Utställning & kontor Stockholm

Zero Stockholm
Södermalmsallén 36
118 28 Stockholm
08-545 850 00 

al-2017.jpg

Anders Liwell

Belysningsrådgivare
Stockholm

08-54 58 50 06
anders.liwell@zero.se 

vickan-2017.jpg

Victoria N Sigurd

Innesäljare
Stockholm

08-54 58 50 00
victoria@zero.se

Tobias Allard

Belysningsrådgivare
Stockholm, Skåne, Halland
 
08-54 58 50 05
tobias.allard@zero.se

Zero Sverige

tab-2017.jpg

Torbjörn Alunblad

Belysningsrådgivare
Göteborg, Norra Götaland och Växjö.


0709-481 486
torbjorn.alunblad@zero.se

Tobias Allard

Belysningsrådgivare
Stockholm, Skåne, Halland


08-54 58 50 05
tobias.allard@zero.se

tog-2017.jpg

Tobias Gill

Försäljningschef Sverige
Belysningsrådgivare: Mälardalen, Norrland, Blekinge, Kalmar.

0709 481 484
tobias.gill@zero.se 

Produktion

ml-2017.jpg

Manne Lindvall

Produktionschef

0481-800 41
manne.lindvall@zero.se

lg-2017.jpg

Lars-Göran Nilsson

Inköps-, lagerchef

0481-800 63
lg@zero.se

lager-montering-2017.jpg

Montering & Lager


Från väster i bild: Ingrid, Helena, Agneta, Isabelle, Calle, Roy, Johan, Ulf, Henrik. Saknas på bilden gör Fredrik, Tomas och Åsa. 

Zero Internationellt


AUSTRALIA


Great Dane
113 Moray Street
South Melbourne VIC 3205
Tfn: +61 3 9682 2777
www.greatdanefurniture.com


CANADA



Global Lighting
201 Saw Mill River Road
3rd Floor South, Loading Dock 7
Yonkers, NY 10701
Fax: 914.591.3796
Tfn: 914.591.4095
www.globallighting.com


DUBAI




D.tales
Jumeirah Beach Road 655
Jumeirah 3, Dubai, UAE
PO BOX 127058
Tfn: +971 43886395
E-postl: dubai@design-­tales.co


GERMANY 

Postal code 0-6


Objektagentur Van Laar
Schierker Str. 20
28205 Bremen
Tfn: 0421-69667600
E-post: beratung@objektagentur.de
www.objektagentur.de


HOLLAND

 




Distributor
Eikelenboom bv
Cruquiusweg 111 L
1019 AG Amsterdam
Fax: 0031 (0) 20 691 54 11
Tfn: 0031 (0) 20 691 81 61
E-post: info@eikelenboom.nl


ISRAEL








Dekel Ozer
Tfn: +972546808787
E-post: dekelozer1@gmail.com


JAPAN






Sumoto
Tfn: +819064810198
E-post: info@sumoto-co.com
www.sumoto-co.com


NORGE





Agent
Canvas
Drammensveien 114
0273 Oslo
Tel. +47 99 42 40 50
www.canvas.no


SCHWEIZ


 

Dealer
Holm AG
Brandschenkestrasse 130
8002 Zurich
www.holmsweetholm.com


TURKEY





DARK
Zafer sk. No: 11-13 Manuel Apt. Nişantaşı 
34371 İstanbul
Tfn: +90 212 233 83 38
E-post: veysel@dark-lighting.com


USA


Global Lighting
201 Saw Mill River Road
3rd Floor South, Loading Dock 7
Yonkers, NY 10701
Fax: 914.591.3796
Tfn: 914.591.4095
www.globallighting.com



AUSTRIA



nelom urban living e.U.
Peter Netzberger
Tfn: +43 680 128 74 17
E-post: peter@nelom.at


CYPRUS


Dealer
I.P. mobhaus ltd
P C 2456 Kato Deftera
Nicosia
Fax: 07223 460 65
Tfn: 07223 495 95
E-post: studio@mobhaus.com


FINLAND


Distributor
DECOlight Oy
Satakunnankatu 12
33100 Tampere
gsm: +358 40 5151785
puh: +358 10 4236360
fax: +358 10 4236369
www.decolight.fi


GERMANY 

Postal code 7-9



One 11
Maximilianstr. 3
82319 Starnberg
Tfn: +49 179 669 49 18
E-post: rs@one11.co


HONG KONG, MACAO









SPL Lighting
Tfn: +852 3529-1623
E-post: info@splighting.com.hk
www.splighting.com.hk


ITALY


Agent
STUDIO Semidizucca
Via Cimarosa 66
80127 Napoli
Contatto: Giovanni Aita
+39 3396665959
+39 02 320629542
E-post: zero@semidizucca.com
www.semidizucca.com


MEXICO




Interni Design Studio
Rio Amazonas 121 Ote. Col. del Valle
San Pedro Garza Garcia N.L.
Tfn: + 52 81 8335 1700
E-post: info@boreas.com.mx
www.interni.mx


POLAND





Agent
Shine Agency Przemyslaw Smuz
ul. Szuwarowa 3/29a
30-384 Krakow
Tfn: + 48 730089417
E-post: przemek@shine-agency.pl


SINGAPORE



Moise Inc Pte Ltd
7 Kallang Place #06-12
Singapore 339153
Tfn: +6597356651
E-post: andros@moise-inc.co
www.moise-inc.com


UK & Northern Ireland


Agent/Distributor
Inform
99 St John´s Hill
London SW11 1SY
Fax: 020 7924 5955
Tfn: 020 7228 3335
E-post: Info@informfurniture.co.uk 
www.informfurniture.co.uk



BELGIUM



LES VRAIS
Sebastien Lewyllie
Tfn: +32 472 72 64 40
E-post: info@lesvrais.com


DENMARK 




Agent
By Finderup
Claus Finderup Nielsen
Tfn: +45 28 44 19 05
E-post: hello@byfinderup.dk


FRANCE



Agent
le Studio des Collections
9 rue du Chevalier de Saint George
75008 Paris
Tfn: +33 148 06 52 86
E-post: info@lestudiodescollections.com
www.lestudiodescollections.com


GREECE 


Agent
Myran Scandinavian Design
Fokylidou 3, Kolonaki
10673 Athens
Fax: +30 210 3824994
Tfn: +30 210 3824744
E-post: info@myran.gr
www.myran.gr


IRELAND


Agent
Britelux Lighting Ltd
94b Lagan Road
Dublin Industrial Estate
Dublin 11
Ph: +353 1 8300400
DD: +353 1 4404970
M: +353 86 8523049
F: +353 1 8300537
E-post: david@britelux.ie
www.britelux.ie


Milano

Showroom





Via osti, 3
Tfn: +39 02 72080790
E-post: info@enginux.it
www.enginux.eu


NEW ZEALAND


Distributor
Simon James Design
61 Upper Queen Street
Newton
Auckland
Fax: + 64 9 377 5569
Tfn: + 64 9 377 5556
E-post: julie@simonjamesdesign.com 


PORTUGAL


Distributor
LuzArq
Ed. Portas da Cidade
Av. 29 de Março, 1353
3885-519 Esmoriz
Fax:+351 256 388 357
Tfn: +351 256 388 355
E-post: vladimiro@luzarq.com 
www.luzarq.com


SPAIN


Distributor
Eclipsi
Licoristes, 73 - Pligon de Valls
43800 Valls - Tarragona
Fax: +34 977 601 845
Tfn: +34 647953798
www.eclipsi-net.com


UNITED ARAB EMIRATES



D.tales Furniture Trading LLC
Jumeirah Beach Road 655
Jumeirah 3
Dubai
UAE
Tfn: +971 4 3396395
E-post: dubai@design-tales.com